Kalenderoversigten

Se kun aktiviteter fra din region:

Se kun aktiviteter fra kategorien:

Se kun aktiviteter fra måneden:

Sportræning – Gludsted – øst

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Hårup Sande

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Vesterskoven

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

DvK – Udstilling – Andst Hallen – Dommer Anette Bystrup, DK

Dato: 5. oktober 2019
Type: Specialudstilling
Sted: Andst Hallen
Dommer: Annette Bystrup, DK
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Peber/Salt – Sort/Sølv – Sort – Hvid –
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Tilmeldingsfrist:5 1.sepbember 2019
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

Sportræning – Ulvedal

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

DvK – udstilling – Andst Hallen – Dommer Alin Dumitrescu, RO

Dato: 6. oktober 2019
Type: Specialudstilling
Sted: Andst Hallen
Dommer: Alin Dumitrescu, RO
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Peber/Salt – Sort/Sølv – Sort – Hvid –
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Tilmeldingsfrist: 1.09.2019
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

Sportræning – Hårup Sande

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Gludsted – øst

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Vesterskoven

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Gludsted – øst

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

Sportræning – Hårup Sande

NB!  Tilmelding foretages altid til sporka@dvkweb.dk

Læs mere...

DvK – Udstilling – Rishøj Hallen – Dommer ansøgt

Dato: 18. januar 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Rishøj hallen, Skolevej 7, 4600 Køge
Dommer: Ansøgt
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Peber/Salt – Sort/Sølv – Sort -Hvid
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

DvK – Udstilling – Rishøj Hallen – Dommer ansøgt

Dato: 19. januar 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Rishøj hallen, Skolevej 7, 4600 Køge
Dommer: Ansøgt
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Sort/Sølv – Sort -Hvid – Peber/Salt
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

DvK – Udstilling – Årslev Hallen – Dommer ikke fastsat

Dato: 25. april 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Årslev Hallen, Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev
Dommer: ikke fastsat
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Sort -Hvid – Peber/Salt -Sort/Sølv
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

DvK – udstilling – Årslev Hallen – Dommer ikke fastsat

Dato: 26. april 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Årslev Hallen, Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev
Dommer: ikke fastsat
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Hvid – Peber/Salt -Sort/Sølv -Sort
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

DvK – Udstilling – Andst Hallen – Dommer ikke fastsat

Dato: 10. oktober 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Andst Hallen, Østervang 20, 6600 Vejen
Dommer: ikke fastsat
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Peber/Salt -Sort/Sølv -Sort – Hvid
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...

DvK – Udstilling – Andst Hallen – Dommer ikke fastsat

Dato: 11. oktober 2020
Type: Specialudstilling
Sted: Andst Hallen, Østervang 20, 6600 Vejen
Dommer: ikke fastsat
Der dømmes i farverækkefølge:
med forbehold for ændringer.
Endelig rækkefølge fremgår af
PM
Peber/Salt -Sort/Sølv -Sort – Hvid
Bedømmelsen starter: Kl. 10.00
Bemærkninger: Tilmeldingsfrist 5 uger før udstilling.

Forbehold for ændringer

Læs mere...
Vi bruger cookies!

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser.

Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies.

Læs mere om cookies her.

Accepter Forlad sitet