Opdrætterlisten

Hvis kennelenavnet er understreget har de en hjemmeside klik på kennel navnet Forkortelser: T = Telefon, F = Fax, M = Mobil

Dværgschnauzerklubbens opdrætterliste er en oversigt over mennesker, som opdrætter hvalpe med stambog fra Dansk Kennel Klub og som er medlem af Dværgschnauzerklubben.

Derfor kan man godt finde DKK stambogsførte hvalpe hos opdrættere, der ikke er oplistet på DvK’s opdrætterliste.

Hvad er DKK’s opdrætter uddannelse, klik her.

 

Kennelnavn/
Hjemmeside
Opdrætter Kontakt Race/Farve DKK
Opdrætter
Uddannelse
Aqui Dorrit Neertoft og John Andersen
Svankærvej 15
2720 Vanløse
M:2223 7887
Email: aqui@aqui.dk
Sort/Sølv
Bella Tira Britt Kluge
Hvedemarken 3
3520 Farum
M: 2982 0107
Email: britt.kluge@gmail.com
Sort/Sølv
Boegvad’s Charlotte Bøgvad
Vesterbro 29
4660 St. Heddinge
T:5666 3686
M:2076 5780
Email: charlotte_boegvad@yahoo.dk
Peber/Salt
Bonoca Bodil Nicolaisen
Nygårdsvej 24
4574 Højby
M:6126 4225
Email: bodilnicolai@gmail.com
Sort/Sølv
Sort
Bravo Else Biilmann
Primulavænget 12
5856 Ryslinge
M:3115 4144

 

Sort Ikke aktiv
Brilliant Black Gerhard Nagott,
Thorsvænge 19
4673 Rødvig
M: 2162 3713
Email: Gerhnag@Hotmail.com
Sort
Coelio Marie-Louise Ricard
Taffelbays Alle 2 E
2900 Hellerup
T: 3962 9965
M: 5189 8141
Email: mlricard@outlook.dk
Sort
Chinon Helle Agerskov
Torupvej 123
3390 Hundested
T:3871 9080
F:3871 9080
Email: chinon@sol.dk
Sort/Sølv
Sort
Peber/Salt
Darre Black Diamonds Inge-Lise Pedersen
Solbærvej 2
4230 Skælskør
M: 51534057
Email: inge-lisep@godmail.dk
Sort
Dutydog Jette & Allan Petersen
Hammelvej 266,
8870 Langå
T: 8699 3119
Email: post@vorre-hundecenter.dk
Peber/Salt
Sort
Excelentia Kirsten Holm Iversen
Skovbakkevej 10
4340 Tølløse
T: 5918 5848
M: 4089 5848
Email: khi@c.dk
Sort/Sølv
Sort
Eskorte Edith Brandt
Toftegårdsvej 4
3230 Græsted
T: 6160 5936
Email: sosterbrandt@hotmail.com
Peber/Salt
Fiable Jette Jensen og
Lennart Magnussen
Strandgårdsvej 14
4720 Præstø
M: 2257 2349
Email: lennartjette@gmail.com
Sort/Sølv
Grønqvist Lise Grønqvist
Bøstrupvej 17
5953 Tranekjær
T: 6221 9700
Email: groenqvist@os.dk
Hvid
Sort
Hetina Tina og Henri Hansen
Førslev Tuerum 3
4690 Haslev
T:
M: 2324 3107
Email: hetina@hetina.dk
Peber/Salt

Sort

Holebæk Lis Habermann og Bjørn Madsen
Odensevej 49
5492 Vissenbjerg
M: 6181 9348
M: 2160 2564
Email: habermassen@os.dk
Peber/Salt
Klanen Hanne og Klaus Laursen
Kærgade 166
8900 Randers
T: 8640 1379
F: 8640 7802
Email: Klanen@skylinemail.dk
Sort
Kobbelgaard Aase og Jens Alsted
Borgvej 5A
6261 Bredebro
T: 7471 0075
M: 4219 2005
Email: aase-alsted@hotmail.com
Peber/Salt
Lillemark Vibeke Rune
Solevadvej 18, Solevad
5690 Tommerup
T: 6475 1274 Peber/Salt
Sort/Sølv
Maren Brems Helle Maltha
Ejøsvej 5
9881 Bindslev
T: 9893 7384
F: 9656 8513
Email: helle@bjornbaks.dk
Peber/Salt
Matruska Marianne Hansen
Damgade 20
5610  Assens
T:53701864

Email: damgade20@gmail.com

Sort/Sølv
Montana´s Jakob Tveen Andersen og
Kitte Borup
Skovvej 1, Thorsager
8410 Rønde
M: 2825 3120
Email: jakobtveen@gmail.com
Peber/Salt
Nero Argento Annelise Lange
Gefionsvej 38, Skibbild
7480 Vildbjerg
T: 9722 2447
F: 9722 2449
M: 2025 3111
Email: alange@nero-argento.dk
Sort/Sølv
Newgate Frill’s Mette Riisberg
Rådyrvænget 1, Nyråd
4760 Vordingborg
M: 2021 2869
Email: metteriisberg@icloud.com
Peber/Salt
Nordic Cherokees Michael Holm-Jensen
Grønnevang 394,
3250 Gilleleje
T: 3112 1236

Email: michael@holm-jensen.info

Peber/Salt
Piwodda Hanne Piwodda Rasmussen og Helmut Piwudda
Bygaden 48
5600 Fåborg (Håstrup)
M: 2124 6027
M: 2427 6214
Email: hannerasmussen@hotmail.com
Sort
Queen of Gods Susanne Jaqué
Klynstien 3
6430 Nordborg
M: 2231 7141
Email: Sjaque@outlook.dk
Peber/Salt
Sort
Rotfeldt Maiken Sørensen
Nattergalevej 14
5550 Langeskov
M: 2542 8785

 

Passiv
Sankt Clara’s Iben Vitved
Sandet 2,
4130 Viby Sjælland
M: 28930676
Email: iben.vitved@gmail.com
Sort/Sølv
Schnauzerlyst Lene Bach og Jørgen Nielsen
Leonora Christinasvej 63
7430 Ikast
T: 9715 4492
Email: schnauzerlyst@mail.dk
Sort/Sølv
Sourcils Louise Vig
Fuglevadsvej 58
2800 Lyngby
T: 4587 3258
M: 4032 2062
Email: L.vig@dadlnet.dk
Peber/Salt
Spike Jones Sol Svensson,
Ørsted Bygade 19,
4622 Havdrup
T: 4618 7291
M: 5362 7291
Email: sol.svensson@gmail.com
Sort
Sváva Sussan Svane
Næstvedvej 384, Køng
4750 Lundby
M: 2145 6349
Email: svava@schnauzers.dk
Sort
Sønderbygaard Rikke Barbesgaard Andreasen,
Vallerbækvej 13,
7470  Karup
M: 2893 9949
Email: barbesgaard_79@hotmail.com
Sort/Sølv
Team Siesta Rikke Moesby & Anders Lauridsen
7330 Brande
 

Email: rikke@atypisk.dk

Sort
Sort/Sølv
Ugly Duckling Pia Nissen
Nygårdsvej 25
4573 Højby Sj.
T: 5930 3080
M: 6134 1803
Email: pnissen@privat.dk
Peber/Salt
Sort/Sølv
Sort
Zalieta Helle Lassen
Markvænget 6,
7000 Fredericia
M:2980 6283
Email: helle@zalieta.dk
Sort/Sølv
Vi bruger cookies!

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser.

Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies.

Læs mere om cookies her.

Accepter Forlad sitet